Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności: Shoper Płatności, Paypal, PayPo, płatności kartą Visa/Mastercard, Gpay, Blik, przelew tradycyjny.
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru),
 • Szyfrowane dane i transakcje, pełne bezpieczeństwo wykonywanych transakcji.
 • Szybka dostawa towaru kurierem pod twoje drzwi na terenie całego kraju.
 • Dostępne paczkomaty dla wybranych produktów.
 • Realizacja zamówień do wybranych krajów UE.
 • Partnerzy programu *Karta Nowosądeczanina*

Jak zrobić bramę z paneli ogrodzeniowych?

Wielu osobom zależy na estetycznym, spójnym oddzieleniu swojej ziemi od ulicy, posesji sąsiadów lub przyległej działki. Często sklepy budowlane oraz mniejsze firmy nie oferują jednak wymarzonego asortymentu, a niejednokrotnie – jeśli taki znajduje się w ofercie producenta – może się zdarzyć, że koszt inwestycji przewyższa planowany budżet. Co wtedy? Zawsze można zrobić bramę z paneli ogrodzeniowych samodzielnie. Jak? Pokrótce o tym opowiemy.

Kiedy się na to zdecydować?

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Odradzamy samodzielne robienie bramy z paneli ogrodzeniowych osobom, które nie posiadają doświadczenia w spawaniu oraz budownictwie, gdyż może to skutkować zniszczeniem zakupionych materiałów, poniesieniem dużych kosztów lub wypadkiem. Na samodzielną produkcję mogą sobie pozwolić osoby, które mają doświadczenie w budownictwie i dysponują sprzętem takim, jak:

  • spawarka,
  • szlifierka,
  • przecinarka do metalu.

Plan budowy bramki

Zalecamy, aby w pierwszej kolejności zmierzyć dokładnie działkę, zapoznać się z przepisami, które określają jaka jest minimalna szerokość bramy wjazdowej i podjąć decyzję czy konstrukcja ma być przesuwna, otwierana klasycznie, jedno- czy dwuskrzydłowa. Następnie warto narysować plan, na którym zaznaczone będą słupki, światło bramy oraz wysokość, na której ma się ona znaleźć.

Zakup potrzebnych artykułów

Nie da się zrobić bramy bez zaopatrzenia w potrzebne elementy, w tym paneli ogrodzeniowych, zawiasów, fundamentów, słupków, śrub i innych produktów do montażu. Radzimy, aby wybierać takie przęsła, które mają wykończenie dolne w postaci poziomego pręta, bo wówczas będą one stanowiły szkielet i nie trzeba domontowywać go samodzielnie.

Budowa bramki z paneli

Przede wszystkim należy zrobić brzegi poprzez odpowiednie przycięcie i późniejsze połączenie prętów metalowych w odpowiednich miejscach. Oczywiście, tylko w przypadku paneli ogrodzeniowych bez prętów. Do przycinania prętów służy przecinarka do metalu. Powstałe w wyniku przycinania krawędzie warto oszlifować przez spawaniem, a w panelach wywiercić dziury na zawiasy oraz na połączenia inne połączenia. Następnie w takim szkielecie należy umieścić siatkę z panelu ogrodzeniowego i zespawać ją z prętami.

Promocje
Taśma PVC twarda do wypełniania paneli ogrodzeniowych
Taśma PVC twarda do wypełniania paneli ogrodzeniowych

90,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
szt.
Siatka przeciwgradowa GeoAura 46 7,1x6,2mm 3 m szer x 5 m dł
Siatka przeciwgradowa GeoAura 46 7,1x6,2mm 3 m szer x 5 m dł

110,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

Najniższa cena: 105,00 zł
szt.
Waluty

Infolinia:

510-199-485

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl