Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności: Shoper Płatności, Paypal, PayPo, płatności kartą Visa/Mastercard, Gpay, Blik, przelew tradycyjny.
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru),
 • Szyfrowane dane i transakcje, pełne bezpieczeństwo wykonywanych transakcji.
 • Szybka dostawa towaru kurierem pod twoje drzwi na terenie całego kraju.
 • Dostępne paczkomaty dla wybranych produktów.
 • Realizacja zamówień do wybranych krajów UE.
 • Partnerzy programu *Karta Nowosądeczanina*

Jak montować siatkę leśną?

Siatka leśna - wszystko co musisz wiedzieć o montażu

Odpowiednie ogrodzenie to podstawa jednak, jeśli ma być skuteczne i trwałe, należy je odpowiednio zamontować. Jak to zrobić? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak montować siatkę leśną?

Przede wszystkim, należy wyposażyć się w niezbędny sprzęt i wybrać odpowiedni model, w zależności od tego czy chcesz otoczyć działkę budowlaną, ogród, czy jeszcze inną przestrzeń. Następnie, należy zadać sobie pytanie czy chcesz zagrodzić działkę tymczasowo, czy na stałe. Po podjęciu powyższych decyzji czas na kolejne kroki. Zwróć uwagę na gęstość oczkowania oraz wysokość siatki, należy wybrać taką, której zwierzęta nie będą w stanie przeskoczyć. A jeśli chcesz, żeby Ci dobrze służyła przez długi czas, wybierz model wykonany z ocynkowanego drutu.

Ogromne znaczenie ma również materiał, z jakiego wykonane zostały słupki. Obecnie najpopularniejsze są modele drewniane lub metalowe. Pierwsze z nich sprawdzą się, jeśli chcesz zminimalizować koszty. Natomiast drugie, mimo tego, że droższe są o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Znając już wady i zalety obu materiałów, z pewnością wybierzesz najlepszą dla siebie opcje.

Siatka leśna - montaż krok po kroku

 1. Zadbaj o odpowiednie podłoże: na początku niezbędne jest wyrównanie wybranej powierzchni i jej uporządkowanie. W związku z tym należy pozbyć się kamieni, gałęzi i innych tego typu przeszkód.
 2. Wkop słupki narożne i pośrednie: narożne najlepiej umieścić na głębokości 70-80 cm i uzbroić we wsporniki, w ten sposób zadbasz o stabilność całej konstrukcji. Tworząc ogrodzenie na stałe, warto wybrać słupki stalowe, a następnie zabetonować, dla zwiększenia ich trwałości.
 3. Rozstaw słupki: najlepiej, aby znajdowały się w odległości od 2,5 do 5 metrów od siebie. Warto pamiętać, że siatka leśna, dzięki temu, że jest lekka nie obciąża wsporników, więc słupki nie muszą znajdować się bardzo blisko siebie.
 4. Rozpocznij montaż: tutaj kolejny raz znaczenie będzie miał rodzaj wybranych słupków. Drewniane najlepiej zamocować używając gwoździ - skobli, które mają kształt litery U. Natomiast w przypadku metalowych nie musisz martwić się ich zakupem. Słupki te posiadają bowiem specjalne uchwyty, na których w szybki i prosty sposób można umieścić siatkę.
 5. Pamiętaj o naciąganiu siatki: czynność ta powinna być wykonywana w trakcie montażu. W przypadku ogrodzeń leśnych, niezwykle ważna jest precyzja, ponieważ to od niej zależeć będzie późniejsza wytrzymałość całego ogrodzenia. Podczas naciągania, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby nie blokować jej na pośrednich słupkach, w ten sposób zminimalizujesz ryzyko pęknięcia.

Dlaczego warto montować siatki leśne?

Przede wszystkim po to, aby zabezpieczyć obszary, na których żyją dzikie zwierzęta. Siatka uchroni je przed wtargnięciem na drogę i trakcje kolejowe, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i samych zwierząt. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że można w szybki sposób postawić ją na danym terenie, a w razie potrzeby zdemontować. Co więcej, sama struktura siatki leśnej jest bardzo estetyczna i dobrze wpasowuje się w naturalny krajobraz. Do zalet należy także wytrzymałość i odporność nawet pod wpływem dużego ciężaru.

O czym musisz pamiętać?

Zanim zabierzesz się za montażu, uszykuj wszystkie niezbędne narzędzia. Wśród nich powinna znaleźć się łopata, młotek kamieniarski, poziomica, sznurek, obcęgi, a w przypadku drewnianych słupków, również skoble. Nie zapomnij także o drugiej osobie, której obecność w przypadku montażu siatki leśnej jest niezbędna. Mimo tego, że stworzenie takiego ogrodzenia nie wymaga żadnego pozwolenia, ani specjalnych umiejętności, zdobycie podstawowej wiedzy w tym zakresie jest bardzo ważne. Niepoprawnie zamontowana siatka leśna, szybko ulegnie zniszczeniu i nie będzie spełniała swoich funkcji, a tego chcemy uniknąć. W razie jakichkolwiek problemów, zawsze możesz skorzystać z pomocy firm, które specjalizują się w tworzeniu tego typu ogrodzeń.

Promocje
Taśma PVC twarda do wypełniania paneli ogrodzeniowych
Taśma PVC twarda do wypełniania paneli ogrodzeniowych

90,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
szt.
Siatka przeciwgradowa GeoAura 46 7,1x6,2mm 3 m szer x 5 m dł
Siatka przeciwgradowa GeoAura 46 7,1x6,2mm 3 m szer x 5 m dł

110,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

Najniższa cena: 105,00 zł
szt.
Waluty

Infolinia:

510-199-485

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl