INFOLINIA kom.510 199 485tel./fax18 547 41 26
 

 

Promocje
TAŚMA PVC twarda DO WYPEŁNIANIA PANELI OGRODZENIOWYCH
TAŚMA PVC twarda DO WYPEŁNIANIA PANELI OGRODZENIOWYCH
85,00 zł 80,00 zł
szt.

baner rabatowy

Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności: DotPay, SHOPER, BITCOINS-BITBE.CO, PAYPAL przelew tradycyjny, płatności kartą Visa, Mastercard.
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru),
 • Szyfrowane dane i transakcje, pełne bezpieczeństwo wykonywanych transakcji.
 • Szybka dostawa towaru pod twoje drzwi na terenie całego kraju.
 • Realizacja zamówień do krajów UE (tj. Niemcy/Litwa).
Bitcoin - Czym jest?
Bitcoin - Czym jest?

Czym jest Bitcoin?

Bitcoin to wirtualna waluta o realnej wartości.

Czy wyobrażasz sobie system finansowy, w którym płatności odbywają się bez zbędnych opóźnień, z minimalnym kosztem i bez jakichkolwiek ograniczeń geograficznych?

System, który do dokonania płatności online nie wymusza na Tobie logowania do konta bankowego czy podawania danych z karty kredytowej?

System, który funkcjonuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, bez kontroli banków oraz jakichkolwiek innych instytucji?

System, który zapewnia prywatność, a zarazem bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji, w którym tylko Ty masz dostęp i informacje o swoich płatnościach?

Tym właśnie jest Bitcoin.

Jak odbierać Bitcoiny?

Już wiesz czym jest adres Bitcoin.

Trzymając się poprzedniego porównania, a zarazem mocno upraszczając, adres portfela Bitcoin = numer rachunku bankowego. Z jedną subtelną różnicą. Adresów Bitcoin możesz mieć dowolną ilość.

W praktyce powinieneś dla każdej przychodzącej transakcji generować nowy, unikalny adres portfela. Dzięki temu Twoja prywatność w internecie będzie jeszcze lepiej chronioniona.

Co więcej, wszystkie płatności jakie otrzymasz na wszystkie Twoje adresy wygenerowane w Twoim portfelu są kumulowane, a Ty masz do dyspozycji sumę wszystkich otrzymanych środków, bez konieczności ich ręcznego łączenia.

Przykład:

Kupiłeś 1 BTC w kantorze, otrzymałeś 0.5 BTC od kolegi, przelałeś 0.2 BTC z Twojego innego portfela, otrzymałeś 1 BTC od rodziny z zagranicy

Na Twoim portfelu będziesz miał dostępne 2.7BTC, a żadna z osób wpłacających Ci Bitcoiny nie będzie wiedziała o pozostałych wpłatach—każda wpłata przychodzi na inny wygenerowany przez Ciebie adres portfela. To proste!

To naprawdę jest proste!

Korzystanie z Bitcoina nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy technicznej. Jak się za chwilę przekonasz, jest to prostsze, szybsze i, co bardzo ważne, zdecydowanie bardziej bezpieczne od bankowości internetowej czy płatności kartą kredytową.

Z Bitcoina korzysta już kilka milionów ludzi na całym świecie, a liczba użytkowników rośnie w coraz szybszym tempie. To nie może być skomplikowane.

Skąd wziąć Bitcoiny?

Aby móc dokonywać płatności w internecie musisz najpierw dokonać zakupu swoich pierwszych Bitcoinów. Najszybszym, a jednocześnie najprostszym sposobem jest zakup w kantorze. Zakup do 1000zł nie wymaga zakładania konta. Wystarczy wypełnić formularz i dokonać przelewu na wskazane dane. Natychmiast po tym, jak przelew dotrze do odbiorcy, Bitcoiny trafią na Twoje konto.

Alternatywą są giełdy, na których zakupu dokonasz po nieco korzystniejszym kursie, niż w przypadku kantoru, jednak zakup wiązał będzie się z założeniem konta. Przykładowe polskie giełdy:

Gdzie trzymać Bitcoiny?

Bitcoiny przechowujemy w portfelu. W przypadku fizycznych pieniędzy korzystamy z porfela fizycznego. W przypadku Bitcoina, portfel to nic innego jak program instalowany na Twoim komputerze lub smartfonie. Dzięki temu dostęp do Bitcoinów masz zawsze pod ręką. Wystarczy, że włączysz swój portfel, podasz hasło zabezpieczające i już—masz pełen dostęp do swoich środków, możesz dokonywać płatności lub odbierać Bitcoiny od znajomych czy rodziny.

Jak wysyłać Bitcoiny?

W tym miejscu dowiesz się czym jest adres portfela… i gdybyśmy mieli użyć analogii do Twojego konta bankowego, adres portfela (adres Bitcoin) jest tym samym, czym w banku numer konta. Aby dokonać wpłaty wystarczy zatem podać adres Bitcoin odbiorcy oraz ilość Bitcoin jaką chcesz przesłać. Po upewnieniu się, że podane informacje są poprawne akceptujesz transakcję. I już. Płatność dokonana.

Przykładowy kod QR

Aby jeszcze bardziej ułatwić cały proces, najczęściej przy płatnościach Bitcoin spotkasz kod QR (kwadratowy ‘kod kreskowy’), w którym zawarte są ilość i adres portfela, na jaki należy przesłać Bitcoiny. Jeśli korzystasz z portfela mobilnego, wystarczy zeskanować kod QR, a portfel sam rozpozna gdzie i jaką ilość Bitcoin przesłać. Tobie pozostanie jedynie akceptacja (kliknięcie OK) transakcji.

Przykładowy adres portfela
1GfRH8mawQ5GRupv6zvFPgmhKcVXuDVfns

W przeciwieństwie do numeru konta bankowego, który zawiera same cyfry, adres portfela Bitcoin zawiera również małe i duże litery. Dzięki temu istnieje znacznie więcej możliwych kombinacji, a Ty możesz posiadać dowolną ilość adresów Bitcoin.

Dlaczego powinienem korzystać z Bitcoin?

Bitcoin to rewolucyjna technologia, która zmienia oblicze płatności. Próźno szukać wad tego rozwiązania, jeśli dokonujesz płatności w internecie będziesz zachwycony możliwościami jakie daje.

 • Twoje pieniądze zawsze przy Tobie

  Dzięki dostępowi do portfela przez aplikację mobilną, stronę www czy portfel na Twoim komputerze masz dostęp do środków zawsze gdy tego potrzebujesz.

 • To szybkie

  Płatność Bitcoin widoczna jest od razu po jej wykonaniu, a potwierdzenie trwa zazwyczaj około 20 minut.

 • To tanie

  Standardowa opłata za ‘przelew’ Bitcoin to 0.0001BTC czyli około 10 groszy. Bez względu na przesyłaną ilość BTC, lokalizację itd.

 • Płatności 24/7

  Zawsze! Koniec z oczekiwaniem na zatwierdzenie przelewu w banku, czy problem z płatnościami w weekend. Bitcoin daje Ci możliwość płatności kiedy tego potrzebujesz.

 • Bitcoin ponad podziałami

  Bez względu czy odbiorca, którmu płacisz rozlicza się w euro, dolarach czy złotówkach, Ty przesyłasz Bitcoiny. To wygodne!

 • Globalny zasięg

  Lokalizacja zarówno Twoja jak i odbiorcy Twojej płatności nie ma znaczenia. Czas i koszt transakcji jest niezmienny.

 • Brak kontroli instytucji

  Bitcoin nie jest podatny na nadużycia, blokady czy inne przypadki ograniczenia dostępu do środków ze strony banków czy rządów. To Ty jesteś jedynym zarządcą swoich środków.

 • Prywatność i bezpieczeństwo

  Brak konieczności korzystania z konta bankowego czy karty kredytowej przy płatności online to wygoda, ale przede wszystkim prywatność i bezpieczeństwo.

Ile trwa płatność Bitcoin?

Sama płatność widoczna jest w sieci natychmiast po jej wykonaniu, często w mniej niż sekundę. Aby jednak mieć pewność, że z naszą płatnością wszystko jest w porządku zaleca się oczekiwanie na 2 potwierdzenia transakcji. Po uzyskaniu dwóch potwierdzeń będziesz mógł przesłać swoje Bitcoiny dalej. Niektóre portfele pozwalają przesłać Bitcoiny dalej już po jednym potwierdzeniu, niektóre nawet bez jakiegokolwiek potwierdzenia. Należy jednak pamiętać, ze względu bezpieczeństwa warto poczekać na 2 potwierdzenia, gdy to my oczekujemy na środki.

Potwierdzenia to nic innego jak ‘akceptacja’ całej sieci, że płatność jest poprawna. Pamiętaj, że w przypadku Bitcoina nie ma banku, który sprawdziłby poprawność transakcji. To sieć weryfikuje czy osoba wysyłająca do Ciebie Bitcoiny rzeczywiście była w ich posiadaniu i czy na przykład nie spróbowała wysłać tych samych Bitcoinów do dwóch osób jednocześnie. Oczekiwanie na dwa potwierdzenia trwa średnio 20 minut.

Jak mogę przyśpieszyć oczekiwanie na potwierdzenia?

Dokonując transferu Bitcoin do transakcji dołączana jest opłata transakcyjna, zazwyczaj wynosi ona około 0.0001 BTC. Większość portfeli pozwala na zmianę wysokości tej opłaty (transaction fee). Aby zwiększyć priorytet transakcji, a co za tym idzie skrócić czas oczekiwania na potwierdzenia w sieci, możemy zwiększyć tę standardową opłatę na np. 0.0002 – 0.0003 BTC. Wyższe opłaty zazwyczaj nie są konieczne.

Prywatność i Bezpieczeństwo

Pamiętaj, że jako użytkownik Bitcoina to Ty jesteś swoim bankiem. Jeśli zapomnisz hasła do portfela nikt Ci nie wygeneruje nowego. Jeśli zgubisz telefon komórkowy z portfelem mobilnym, a nie masz kopii portfela nie odzyskasz środków. Jeśli ktoś pozna Twoje hasło do portfela będzie miał dostęp do Twoich środków.

Dlatego powinieneś trzymać się kilku podstawowych zasad:

 1. Zawsze korzystaj z programów antywirusowych
 2. Nie korzystaj z jednego hasła. Staraj się do każdej usługi posiadać inne hasło.
 3. Twórz kopie zapasowe. Zawsze miej kopie zapasową swojego portfela.
 4. Jeśli chcesz przechowywać znaczną ilość Bitcoin pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach - np. portfelach sprzętowych (Trezor) lub innych formach zabezpieczenia.

Za zakupy w naszym sklepie www.centrumgrodzenia.pl, zapłacicie już Państwo bitcoinami. Życzymy udanych zakupów!

 

źródło: http://bitbe.co/bitcoin

Newsletter
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sprzedawcę w celu marketingowym. Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl